.COB Dosya Uzantısı

Doğrulanmış bilgi
  • 3.0 Popülerlik
COB dosyası hakkında bilgi
  • COBOL Source Code Format
  • Developer Files
  • N/A

COB dosyası nedir?

COB dosya uzantısı, ilk olarak 1960 yılında CODASYL Komitesi (Veri Sistemleri Dilleri Konferansı) tarafından geliştirilen üst düzey bir programlama dili olan COBOL ile ilgilidir. O zamandan beri, yeni COBOL standartları geliştirme sorumluluğu Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü tarafından üstlenilmiştir ( ANSI).

COBOL için üç ANSI standardı oluşturulmuştur: 1968, 1974 ve 1985. COBOL'a nesne yönelimli programlamayı getiren yeni bir COBOL standardı, önümüzdeki birkaç yıl içinde kullanıma sunulacaktır.

COBOL kelimesi, Ortak İş Odaklı Dil anlamına gelen bir kısaltmadır. Genişletilmiş kısaltmanın belirttiği gibi, COBOL, genellikle dosya odaklı uygulamalar geliştirmek için tasarlanmıştır. Sistem programları yazmak için tasarlanmamıştır. Örneğin COBOL kullanarak bir işletim sistemi veya derleyici geliştirmezsiniz.

.COB dosyalarını açabilen programlar

Eclipse Foundation
COBOL IDE Project
Windows
Jan Fiala
PSPad
Windows
Windows
Mac OS
Linux

.COB dosyası nasıl açılır?

COB dosyasını açarken sorun yaşıyorsanız, çoğu durumda sorun yalnızca doğru uygulamanın kurulu olmamasıdır. Listeden programlardan birini seçin ve cihazınıza kurun. İşletim sistemi, COB dosya biçimini kurulu programla otomatik olarak ilişkilendirmelidir. Değilse, COB dosyanıza sağ tıklayın ve menüden seçin "Bununla aç" . Ardından kurulu programı seçin ve işlemi onaylayın. Artık tüm COB dosyaları seçilen programla otomatik olarak açılmalıdır.

benzer dosyalar