.INC Dosya Uzantısı

Doğrulanmış bilgi
  • 3.0 Popülerlik
INC dosyası hakkında bilgi
  • Include Format
  • Developer Files
  • N/A

INC dosyası nedir?

Dosya uzantısı INC, HTML sunucu tarafı için kullanılır Dosyaları dahil et - PHP komut dosyası dili (PHP komut dosyasının bir parçası, oluşturulan web sayfası) ve Microsoft ASP.NET, dinamik Web sayfaları oluşturmak üzere Web geliştirme için tasarlanmış bir sunucu tarafı Web uygulaması çerçevesi.

SSI ile HTML. Son eki "shtml" olan (normal "htm" yerine) bir Web dosyası, size gönderilmeden önce sunucu tarafından "anında" eklenecek bazı bilgileri içeren bir dosyayı belirtir. Tipik bir kullanım, sayfanın altına bir "Son değiştirilme tarihi" eklemektir.

Bu Köprü Metni Aktarım Protokolü tesisine sunucu tarafı INClude adı verilir. (Nadiren yapılsa da, sunucu yöneticisi sunucu tarafı INClude dosyası olarak ".shtml" dışında başka bir dosya adı son eki tanımlayabilir.) Sunucu tarafı INClude'u sınırlı bir ortak ağ geçidi arabirimi uygulaması olarak düşünebilirsiniz. Aslında, CGI kullanılmaz. Sunucu, CGI ortam değişkenleri için sunucu tarafı INClude dosyasını arar ve dosyada "INClude" ifadelerinin eklendiği yerlere değişken bilgilerini ekler.

Bir Web sitesi oluştururken, sunucu yöneticinize hangi ortam değişkenlerinin kullanılabileceğini ve yöneticinin sunucuyu ayarlayıp ayarlayamayacağını sormak iyi bir fikirdir. Sunucu yöneticiniz genellikle gerekli INClude ifadelerini bir HTML dosyasına eklemenize yardımcı olabilir.

.INC dosyalarını açabilen programlar

Microsoft Corporation
Microsoft Internet Explorer
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Visual Studio
Cross-platform
Adobe Systems Incorporated
Adobe Contribute
Windows
Cross-platform
Windows
Windows
MacroMates Ltd.
TextMate
Mac OS
Mac OS
Bare Bones Software
BBEdit
Mac OS
Bram Moolenaar
Vim
Cross-platform

.INC dosyası nasıl açılır?

INC dosyasını açarken sorun yaşıyorsanız, çoğu durumda sorun yalnızca doğru uygulamanın kurulu olmamasıdır. Listeden programlardan birini seçin ve cihazınıza kurun. İşletim sistemi, INC dosya biçimini kurulu programla otomatik olarak ilişkilendirmelidir. Değilse, INC dosyanıza sağ tıklayın ve menüden seçin "Bununla aç" . Ardından kurulu programı seçin ve işlemi onaylayın. Artık tüm INC dosyaları seçilen programla otomatik olarak açılmalıdır.

benzer dosyalar