.NWD Dosya Uzantısı

Doğrulanmış bilgi
  • 5.0 Popülerlik
NWD dosyası hakkında bilgi
  • Navisworks Document
  • CAD Files
  • Autodesk

NWD dosyası nedir?

NWD dosya uzantısı NavisWorks ile ilişkilidir. NaviWorks Publisher, oluşturuldukları orijinal yerel 3B verilere sadık olan sıkıştırılmış ve güvenli NavisWorks *.NWD inceleme dosyaları oluşturur. NWD dosyası, Yayınlama sırasında nwf dosyanızın bir anlık görüntüsüdür. Tüm geometriyi, geçersiz kılar, dönüştürür, bakış açılarını, çakışma verilerini, her şeyi kaydeder. Kaydedildikten sonra NWF'ye geri dönemezsiniz.

Bu NWD dosyaları, CAD verilerini orijinal boyutunun %80'ine kadar sıkıştırdıkları için çok küçüktür. NWD formatı geriye dönük uyumlu değildir; bu, bir .NWD dosyasının daha yeni sürümünü daha eski NavisWorks programında açamayacağınız anlamına gelir. Ancak NavisWorks, formatın önceki iki sürümüne kaydedebilir.

Bir NWD anlık görüntüsünü yayınlamak için Çıktı Sekmesi → Yayınla → NWD'yi kullanın.

.NWD dosyalarını açabilen programlar

Avolve Software
ProjectDox
Windows
NavisWorks
JetStream Roamer
Windows
Autodesk, Inc.
Navisworks
Windows

.NWD dosyası nasıl açılır?

NWD dosyasını açarken sorun yaşıyorsanız, çoğu durumda sorun yalnızca doğru uygulamanın kurulu olmamasıdır. Listeden programlardan birini seçin ve cihazınıza kurun. İşletim sistemi, NWD dosya biçimini kurulu programla otomatik olarak ilişkilendirmelidir. Değilse, NWD dosyanıza sağ tıklayın ve menüden seçin "Bununla aç" . Ardından kurulu programı seçin ve işlemi onaylayın. Artık tüm NWD dosyaları seçilen programla otomatik olarak açılmalıdır.

benzer dosyalar