.SID Dosya Uzantısı

Doğrulanmış bilgi
  • 4.0 Popülerlik
SID dosyası hakkında bilgi
  • MrSID Image
  • Raster Image Files
  • LizardTech

SID dosyası nedir?

Dosya uzantısı SID, büyük olasılıkla en iyi LizardTech MrSID görüntü dosyası formatı için kullanımıyla bilinir. MrSID, çok boyutlu raster görüntüler için güçlü bir dalgacık tabanlı görüntü sıkıştırıcı, görüntüleyici ve dosya formatı olan Çok Çözünürlüklü Kesintisiz Görüntü Veritabanı'nın kısaltmasıdır. Bu veriler çeşitli CBS yazılım uygulamalarında görüntülenebilir. MrSID, dijital görüntüler için depolama ve dağıtım teknolojilerine odaklanan Japonya merkezli bir teknoloji şirketi olan Celartem Technology Inc.'in yan kuruluşu LizardTech'e ait tescilli formattır.

MrSID dosya formatı, devasa bit eşlemeli (raster) görüntülerin taşınabilirliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Biçim, görüntü verilerinin döşeme alt kümelerinde kesintisiz bir biçimde ayrık dalgacık dönüşümlerini (DWT) kullanır ve dalgacık katsayılarını, seçilen bir uzamsal alanda görüntünün belirli bir dikdörtgen bölgesini oluşturmak için gereken verilerin verimli bir şekilde alınmasını destekleyen bir veri yapısında depolar. çözüm.

Bir MrSID görüntüsünün veri yapısı, bant genişliği kısıtlamalarından bağımsız olarak, istenen sahne, ölçek veya görüntü kalitesine göre bir görünüm oluşturmak için tam olarak ve yalnızca gerekli olan bit düzlemlerini ayıklayıp teslim ederek görüntü verilerinin 'işlemlerini' desteklemek için tasarlanmış bir dizi bit düzlemidir. . Biçim, kaliteden ödün vermeden hem yerel olarak hem de ağlar üzerinden görüntülerin anında görüntülenmesini ve işlenmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Biçim, Coğrafi Bilgi Sistemlerinde (CBS) ve uydu görüntü yazılımında kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve web veya diğer ağlar üzerinden akış için çok uygundur.

.SID dosyalarını açabilen programlar

Windows
CompeGPS TEAM S.L.
CompeGPS Land
Windows
CoolUtils Development
Total GIS Converter
Windows
ERDAS, Inc.
ERDAS IMAGINE
Windows
Windows
ACD Systems International Inc.
Canvas
Windows
Windows
Mac OS

.SID dosyası nasıl açılır?

SID dosyasını açarken sorun yaşıyorsanız, çoğu durumda sorun yalnızca doğru uygulamanın kurulu olmamasıdır. Listeden programlardan birini seçin ve cihazınıza kurun. İşletim sistemi, SID dosya biçimini kurulu programla otomatik olarak ilişkilendirmelidir. Değilse, SID dosyanıza sağ tıklayın ve menüden seçin "Bununla aç" . Ardından kurulu programı seçin ve işlemi onaylayın. Artık tüm SID dosyaları seçilen programla otomatik olarak açılmalıdır.

benzer dosyalar