.WAB Dosya Uzantısı

Doğrulanmış bilgi
  • 3.5 Popülerlik
WAB dosyası hakkında bilgi
  • Windows Address Book
  • Data Files
  • Microsoft

WAB dosyası nedir?

Dosya uzantısı WAB, Microsoft Windows Adres Defteri ile ilişkilidir. Windows Adres Defteri, kullanıcıların birden çok program tarafından paylaşılabilen tek bir kişi listesi tutmasına olanak tanıyan bir Microsoft Windows bileşenidir.

En yaygın olarak Outlook Express tarafından kullanılır. 1996 yılında Internet Explorer 3 ile tanıtıldı ve sonraki sürümlerde geliştirildi.

Windows Adres Defteri API'si, LDAP sunucularını sorgulayabilir veya verileri yerel bir .WAB dosyasına okuyabilir/yazabilir. Windows Vista'da Windows Adres Defteri, Windows Kişileri ile değiştirildi.

WAB dosyaları, Microsoft Kişisel Adres Defteri pab dosyalarına çok benzer.

.WAB dosyalarını açabilen programlar

Microsoft Corporation
Microsoft Outlook Express
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Outlook
Windows
Windows
Microsoft Corporation
Windows Mail
Windows
Windows
Microsoft Corporation
Microsoft Windows
Windows

.WAB dosyası nasıl açılır?

WAB dosyasını açarken sorun yaşıyorsanız, çoğu durumda sorun yalnızca doğru uygulamanın kurulu olmamasıdır. Listeden programlardan birini seçin ve cihazınıza kurun. İşletim sistemi, WAB dosya biçimini kurulu programla otomatik olarak ilişkilendirmelidir. Değilse, WAB dosyanıza sağ tıklayın ve menüden seçin "Bununla aç" . Ardından kurulu programı seçin ve işlemi onaylayın. Artık tüm WAB dosyaları seçilen programla otomatik olarak açılmalıdır.

benzer dosyalar